Projekt Wnętrz Exploanarium Przemian - Zwiedzanie Muzeum

Ścieżka zwiedzania rozpoczyna się kiedy przekroczymy próg wejścia głównego. Wita nas rozświetlony zwieszającymi się ze stropu soplami hol główny z przestrzenią ekspozycyjną. W przestronnej szatni zostawiamy nasze okrycie i podążamy dalej ku kasom widocznym na końcu tej części holu. Dochodzimy do kas i za załamaniem ściany otwiera sie przed nami rozświetlona przestrzeń, przecinającego wszystkie kondygnacje trzonu komunikacyjnego z ruchomymi rampami, wiodącymi nas ku kryjącym w sobie tajemnicę lodowym salom ekspozycyjnym.

Ścieżka zwiedzania zaczyna sie na kondygnacji "1". Stojąc w holu na antresoli nad głównym holem wejściowym rozpoczynamy wędrówkę po dziejach istnienia. Cała ścieżka podzielona jest na
7 działów - 7 Przemian:

  • Przemiany Fizyczne
  • Przemiany Chemiczne
  • Przemiany Biologiczne
  • Przemiany Ewolucyjne
  • Przemiany Człowieka
  • Przemiany Cywilizacyjne
  • Przemiany Wszechświata

Projekt Wnętrz Exploanarium Przemian – Program Funkcjonalny

Wewnątrz kompleksu znajdują się także: Exploanarium, Restauracja, Sklepy i kawiarnie, a także Centrum Konferencyjne z pomieszczeniami dla prelegentów, centrum administracyjne, liczne magazyny i pomieszczenia techniczne na urządzenia instalacyjne oraz systemy odzysku energii z fal morskich, wiatru i słońca, które zostały zaprojektowane w kompleksie.

Rozpoczniemy podróż po kompleksie od ziwedzenia Przestrzeni ekspozycyjnych exploanarium na kondygnacjach 1 i2. Na kondygnacji 0 znajduje się centrum konferencyjne, gdzie po zakończonej podróży czeka nas seans z wykładem w sali konferencyjnej oraz spotkania z naukowcami w małych salkach konferencyjnych, gdzie będziemy mogli poznać z pierwszej ręki relacje o codziennej pracy naukowców i obejrzeć prezentacje na temat najnowszych odkryć.

Tuż przy centrum konferencyjnym znajduje sie restauracja, w której po nasyceniu głodu wiedzy będziemy mogli nasycić także nasz apetyt by zakończyć trasę explorowania w salonie gier naukowych. Dla spragnionych słodkości przed powrotem do domu - Czekoladownia zaprasza na Lodowy deser polany gorącą nutką czekoladowej ambrozji .